Badania w warunkach kontrolowanych - Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Zakład Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Badania w warunkach kontrolowanych

Na terenie naszego Zakładu znajdują się 2 laboratoria biologiczne (szklarnie) przeznaczone do prowadzenia biotestów izolowanych od czynników zewnętrznych (atmosferycznych).
Umożliwiamy wykonanie w nich następujących doświadczeń:

  • testy biologiczne I generacji (tradycyjne) – doniczkowe, wazonowe oraz w kuwetach,
  • test biologiczny II generacji - Phytotoxkit - szybki test kiełkowania i wczesnego wzrostu roślin, umożliwiający pomiar długości korzeni i pędów w specjalnych pojemnikach testowych, metodą analizy obrazu. Przydatny zwłaszcza do oceny zapraw nasiennych i herbicydów stosowanych doglebowo.

Na wyposażeniu laboratorium biologicznego znajduje się stacjonarna komora opryskowa „Aporo” – wyposażona w wymienną ruchomą dyszę, zapewniającą możliwość aplikacji cieczy roboczej przy wydatku od 100 do 350 l/ha.

Do prowadzenia doświadczeń w kontrolowanych (regulowanych) warunkach klimatycznych umożliwiających programowanie wilgotności, temperatury, natężenia światła w różnych przedziałach czasowych (cykl dobowy, tygodniowy czy miesięczny) dysponujemy komorami klimatycznymi MLR-350HT oraz MLR-350 firmy SANYO.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego